Cinefish.bg
Cinefish.bg Cinefish.bg
 
Начало » Филми »

Аквамен

ЕДИН НОВ СВЯТ - Аквамен / информация за филма

Aquaman 2018
ЗА ФИЛМА ГАЛЕРИЯ ТРЕЙЛЪРИ АКТЬОРИТЕ И ЕКИПА НОВИНИ ОЩЕ ЗА ФИЛМА МНЕНИЯ

ЕДИН НОВ СВЯТ

17.12.2018  |   синефиш.бг
    По-голямата част от „Аквамен“ е заснета по крайбрежието на Австралия – около Куинсленд и на юг от Бризбейн. Продукцията излолзва и всички девет студия на Village Roadshow. За филма са създадени над 50 внушителни декора, включително тронната зала на Атлантида и Колизеума, бойния кораб на крал Орм и великолепния трон на Мъртвия крал.

    Най-огромното предизвикателство пред подводните снимки е... водата. „Когато е възможно, аз съм много практичен човек. Когато е възможно, избягвам специалните ефекти, най-добре е когато можеш да видиш и да пипнеш всичко.“ – разказва Уан. „Голяма част от подводните сцени са заснети на сушата. Работихме много на син екран, но снимахме и с истински декори, потопени във воден резервоар. Според мен, някои неща трябва да се снимат в реалната действителност. Само най-сложните ефекти се изработват дигитално. Разбира се, не може и без тях.“

    Художникът на продукцията Бил Бржески казва: „Предизвикателството при създаването на филм за супергерой е огромно. Да не говорим, че всичко трябваше да изглежда като заснето под вода. Давахме си сметка, че не можем да работим под вода, а две-трети от историята се развива там, така че беше много сложно.“
    Бржески допълва: „Атлантида възниква когато една цяла култура се пренася под водата и остава там, разделена на седем отделни кралства. По-голямата част от тях въобще не подозират какво се случва на сушата, защото никога не излизат на повърхността. Така че, два различни свята населяват една планета, без да имат достъп един до друг. Или поне до този филм.“

При създаването на декорите на Атлантида, Бржески създава „неокласическа култура, разположена някъде по Средиземноморието, може би предшестваща периода на древна Гърция. В същото време, това е цивилизация, изправена пред настъплението на дигиталните технологии.“

За да пресъздаде тази цивилизация на екрана, Уан си сътрудничи с оператора Дон Бърджис, който предлага няколко специални техники на осветление, за да се предаде усещането за вода. „Използвахме един от най-старите трикове в учебниците: прозрачни съдове с вода, поставени над сцената и осветени с непряка светлина. След това се програмира компютърното осветление, което следва модела на движение на водата в съдовете.“ – обяснява той.

„Снимал съм много филми над и под вода“ – продължава Бърджис. „Предизвикателството на този филм беше да възпроизведем подводната атмосфера без да се спускаме под водата. Разработихме техники, които съм използвал в миналото, но е в толкова голям мащаб. По принцип, много ми харесва да правя нещо, което не съм правил никога досега.“

Бърджис допълва: „В този филм използвахме много компютърно управляемо осетление и много движение на камерата, за да пресъздадем чувството, че се снима под вода. Под вода всетлината се движи по много особен начин. Направихме проучвания преди да започнем снимките, за да можем да постигнем този ефект на сушата. Използвахме и специфичен отвор на блендата, ъгъл на камерата и продължителност на експонацията, за да манипулираме образа, което създава впечатлението, че зрителя се намира на морското дъно.“

Един от най-впечатляващите подводни декори беше построен в студио 8 на компнаията Village Roadshow: потопен кораб, обрасъл с корали и водорасли. „Този декор беше феноменален.“ – възкликва Сафрън. „Там Вулко въвлича Артър и Мера в тяхното приключение и се провежда битката, при която войните на Атлантида нападат Артър. Не можехме да повярваме как изглежда всичко – всеки налеп, всеки корал като че ли беше там от цяла вечност. Бил сътвори нещо изключително.“
Бржески признава, че един от любимите му декори е Храмът на мъртвия крал – пирамидална структура, на върха на която лежи тялото на мъртвия крал Атлан, чийто вкаменени ръце държат свещения тризъбец. „Храмът е подобна на пещера зала, дълбоко под земната повърхност.“ – разказва Бржески за впечатляващия декор, зад който е поставен 20-метров син екран. „Това е едно от магичните места в историята, тук завършва пътуването към дълбините на океана, дълбоко в земното ядро.“
Съвършената локация за снимки е открита на запазилия традиционниата си архитектура  райски остров Северен Страдбрук, който се намира недалеч от крайбрежието на Бризбейн. Уасмотен пролом на северното крайбрежие на острова става декор на част от Острова на мъртвия крал.

Освен многото съвършени локации и многобройните вътрешни декори, е построен и огромен външен декор, който изобразява красив италиански площад, вдъхновен от реално съществуващото тосканско селце Ериче. Там е заснета мащабната сцена с преследването. Външни снимки са правени и на спираши дъха с красотата си места в Италия и Мароко.

 
 

Снимки

 

Сине Гранд Сине Гранд Cine Grand Bulgaria
Опасни шматки Опасни шматки Opasni shmatki
Заешка Академия Заешка Академия Rabbit Academy: Mission Eggpossible



 
Cinefish.bg Cinefish.bg